Haberler

 
27.10.2020
 
Tebrik Mesajı : Arş. Gör. Mehtap AYDIN KAİM
Fakültemiz öğretim elemanlarından Arş. Gör. Mehtap AYDIN KAİM'in kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Hocamıza göz aydınlığı, bebeğine de hayırlı, bereketli, uzun ömürler dileriz.
24.09.2020
 
Ayşegül TOPALOĞLU Araştırma Görevlisi Olarak Atandı.
Ayşegül TOPALOĞLU, Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalına Araştırma Görevlisi olarak atanmıştır. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.
24.09.2020
 
Muhammet Ali TUZLU Araştırma Görevlisi Olarak Atandı.
Muhammet Ali TUZCU, Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü İslam Tarihi Anabilim Dalına Araştırma Görevlisi olarak atanmıştır. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.
24.07.2020
 
Taziye Mesajı : Doç. Dr. Eyüp ÖZTÜRK
Fakültemiz Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Eyüp ÖZTÜRK'ün babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, kendisine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
22.07.2020
 
Osman TAŞKIN, Dr. Öğr. Üyesi Olarak Atandı.
Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Eğitimi Anabilim Dalına Osman TAŞKIN, Dr. Öğretim Üyesi olarak atanmıştır. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.
14.07.2020
 
Taziye Mesajı : Dr. Öğr. Üyesi Betül SAYLAN
Fakültemiz Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Betül SAYLAN'ın dedesi vefat etmiştir. Merhuma Cenab-ı Allah'tan rahmet hocamıza ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
02.07.2020
 
Doç. Dr. Ali Aslan TOPÇUOĞLU Doçentlik Mülakatında Başarılı Oldu.
Fakültemiz öğretim elemanlarından Doç. Dr. Ali Aslan TOPÇUOĞLU İlahiyat Fakültesi Toplantı Salonunda yapılan Doçentlik Sözlü Sınavında başarılı oldu. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder,  başarılarının devamını dileriz.
02.07.2020
 
Tebrik Mesajı : Araştırma Görevlisi Ramazan Aslan
Fakültemiz Araştırma Görevlisi Ramazan ASLAN, Yüksek Lisans çalışmasını tamamlayarak "Bilim Uzmanı" unvanını aldı. Trabzon Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi câmiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
16.06.2020
 
Taziye Mesajı : Öğr. Gör. Fatih Sultan DEMİR
Fakültemiz öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Fatih Sultan DEMİR'in bir kaç gün önce dördüncü kattan düşerek yoğun bakımda tedavi gören 32 yaşındaki kardeşi vefat etmiş olup cenazesi Mardin'de toprağa verilmiştir. Merhuma Cenab-ı Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
04.06.2020
 
 Tebrik Mesajı : Eyüp ÖZTÜRK, Necmi KARSLI
Fakültemiz öğretim üyelerinden Eyüp ÖZTRÜK  ve Necmi KARSLI Doçent Dr. unvanı aldı. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşlarımızı tebrik eder,  başarılarının devamını dileriz.
10.03.2020
 
Tebrik Mesajı : Dr. Öğr. Üyesi Cuma KARAN
Fakültemiz personelinden  Dr. Öğr. Üyesi Cuma KARAN, Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Türk İslam Sanatları Tarihi Anabilim Dalına Dr. Öğretim Üyesi olarak atanmıştır. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.
10.03.2020
 
Tebrik Mesajı : Dr. Öğr. Üyesi Abdullah KAVALCIOĞLU
Fakültemiz personelinden  Dr. Öğr. Üyesi Abdullah KAVALCIOĞLU, Temel İslam Bilimleri Bölümü İslam Hukuku Anabilim Dalına Dr. Öğretim Üyesi olarak atanmıştır. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.
10.03.2020
 
Tebrik Mesajı : Dr. Öğr. Üyesi Ersan TÜRKMEN
Fakültemiz personelinden Dr. Öğr. Üyesi Ersan TÜRKMEN, Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Felsefe Tarihi Anabilim Dalına Dr. Öğretim Üyesi olarak atanmıştır. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.
20.02.2020
 
Taziye Mesajı : Fatih Sultan DEMİR
Fakültemiz Öğretim Üyelerinden Öğr. Gör. Fatih Sultan DEMİR'in babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, kendisine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
10.02.2020
 
Taziye Mesajı : Hasan Ali CİRİT
Fakültemiz Fakülte Sekreteri Hasan Ali CİRİT'in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, kendisine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
28.01.2020
 
Taziye Mesajı : Doç. Dr. Murat SULA
Fakültemiz Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Murat SULA'nın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, hocamıza ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
27.01.2020
 
Tebrik Mesajı : Arş. Gör. Dr. Mahmut AYYILDIZ
Fakültemiz Öğretim Üyelerinden  Arş. Gör. Dr. Mahmut AYYILDIZ'ın kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Hocamıza göz aydınlığı, bebeğine de hayırlı, bereketli, uzun ömürler dileriz.
20.01.2020
 
Tebrik Mesajı : Dr. Öğr. Üyesi Ali TEKİN, Dr. Öğr. Üyesi Dilek TEKİN
Fakültemiz Öğretim Üyelerinden  Dr. Öğr. Üyesi Ali TEKİN ve Dr. Öğr. Üyesi Dilek TEKİN'in erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Hocalarımıza göz aydınlığı, bebeğine de hayırlı, bereketli, uzun ömürler dileriz.
17.01.2020
 
Taziye Mesajı : Öğr. Gör. Zahir ASLAN
Fakültemiz Öğr. Gör. Zahir ASLAN'nın dedesi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, hocamıza ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
09.01.2020
 
Tebrik Mesajı : Dr. Öğr. Üyesi Süleyman GÜR
Fakültemiz Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Süleyman GÜR'ün erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Hocamıza göz aydınlığı, bebeğine de hayırlı, bereketli, uzun ömürler dileriz.
18.12.2019
 
Tebrik Mesajı : Dr. Öğr. Üyesi Semra ÇİNEMRE
Fakültemiz Dr. Öğr. Üyesi Semra ÇİNEMRE, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü müdür yardımcılığı görevine atandı. Trabzon Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi câmiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
09.12.2019
 
Tebrik Mesajı : Öğretim Görevlisi Cuma KARAN
Fakültemiz Öğretim Görevlisi Cuma KARAN, Doktora çalışmasını tamamlayarak "Doktor" unvanını aldı. Trabzon Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi câmiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
06.12.2019
 
Fakülte Yönetim Kurulu İlk toplantısını Yaptı.
Trabzon Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi olarak kurumsallaşmamız açısından önemli kurulların oluşturulduğu bir süreç yaşadık. 15 Kasım 2019 tarih ve 20 sayılı Üniversite Senatosunun kararıyla Fakülte Kurulumuz oluşturuldu. Akabinde ise, Fakülte Kurulu 4 Aralık 2019 tarihinde Üniversite Rektörümüz ve İlahiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu başkanlığında ilk toplantısını yaparak Fakülte Yönetim Kurulunu seçti. Fakülte Yönetim kurulumuz da ilk toplantısını yine Rektörümüz ve Dekan V. Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu başkanlığında 6 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirdi.

11.11.2019
 
Taziye Mesajı : Öğr. Gör. Dua’a M.A. FİNO
Fakültemiz Öğr. Gör. Dua’a M.A. FİNO'nun babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, hocamıza ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
11.11.2019
 
Ali Aslan TOPÇUOĞLU Doç. Dr. unvanını aldı
Fakültemiz Öğretim Üyelerinden Ali Aslan TOPÇUOĞLU Doç. Dr. unvanını aldı. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
07.11.2019
 
Taziye Mesajı : Öğr. Gör. Ahmet Cevdet KARACA
Fakültemiz Öğr. Gör. Ahmet Cevdet KARACA'ın teyzesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, hocamıza ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
14.10.2019
 
Taziye Mesajı : Öğr. Gör. Ahmet Başaran MANAV
Fakültemiz Öğr. Gör. Ahmet Başaran MANAV'ın teyzesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, hocamıza ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
30.09.2019
 
Taziye Mesajı : Öğr. Gör. Ahmad Abed Alqader Al-Rafaya
Fakültemiz Öğr. Gör. Ahmad Abed Alqader Al-Rafaya'nın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, hocamıza ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
27.09.2019
 
Dr. Öğr. Üyesi Selim DEMİRCİ, Dekan Yardımcısı Olarak Atandı.
Temel İslam Bilimleri Bölümü Hadis Anabilim Dalı öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Selim DEMİRCİ Fakültemize İdari ve Mali işlerden sorumlu dekan yardımcısı olarak atanmıştır. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.
24.09.2019
 
 Fatih TOPALOĞLU, Doçentlik mülakatında başarılı oldu.
Fakültemiz Felsefe ve Din Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih TOPALOĞLU İlahiyat Fakültesi Toplantı Salonunda yapılan Doçentlik Sözlü Sınavında başarılı oldu. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder,  başarılarının devamını dileriz.


20.08.2019
 
Mustafa ÇİL , Dr. Öğretim Üyesi olarak atandı.
Fakültemiz personelinden  Öğr. Gör. Dr. Mustafa ÇİL, Temel İslam  Bilimleri Bölümü İslam Hukuku Anabilim Dalına Dr. Öğretim Üyesi olarak atanmıştır. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.
20.08.2019
 
Enes BÜYÜK , Dr. Öğretim Üyesi olarak atandı.
Fakültemiz personelinden  Arş. Gör. Dr. Enes BÜYÜK, Temel İslam  Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalına Dr. Öğretim Üyesi olarak atanmıştır. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.
31.07.2019
 
Tebrik Mesajı : Araştırma Görevlisi Dr. Abdullah KAVALCIOĞLU
Fakültemiz akültemiz Öğretim Elemanlarından Arş. Gör. Dr. Abdullah KAVALCIOĞLU'nun kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Hocamıza göz aydınlığı, bebeğine de hayırlı, bereketli, uzun ömürler dileriz.
26.07.2019
 
Tebrik Mesajı : Araştırma Görevlisi Rızkan TOK
Fakültemiz Öğretim Elemanlarından Arş. Gör.  Rızkan Tok'un erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Hocamıza göz aydınlığı, bebeğine de hayırlı, bereketli, uzun ömürler dileriz.
18.07.2019
 
Tebrik Mesajı : Araştırma Görevlisi Muhammed Şükrü  DÜZCAN
Fakültemiz Araştırma Görevlisi Muhammed Şükrü DÜZCAN, Yüksek Lisans çalışmasını tamamlayarak "Bilim Uzmanı" unvanını aldı. Trabzon Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi câmiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
11.07.2019
 
Tebrik Mesajı : Öğretim Görevlisi Ersan TÜRKMEN
Fakültemiz Öğretim Görevlisi Ersan Türkmen, Doktora çalışmasını tamamlayarak "Doktor" unvanını aldı. Trabzon Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi câmiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
09.07.2019
 
Taziye Mesajı : Ali ÇELİK
Fakültemiz idari personeli Ali ÇELİK'in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.
01.07.2019
 
Tebrik Mesajı : Arş. Gör. Mahmut AYYILDIZ
Fakültemiz Araştırma Görevlisi Mahmut AYYILDIZ, Doktora çalışmasını tamamlayarak "Doktor" unvanını aldı. Trabzon Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi câmiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
29.06.2019
 
Tebrik Mesajı : Öğr. Gör Zahir ASLAN
Fakültemiz Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Zahir ASLAN'ın erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Hocamıza göz aydınlığı, bebeğine de hayırlı, bereketli, uzun ömürler dileriz.
25.06.2019
 
Taziye Mesajı : İbrahim YILMAZ
Fakültemiz idari personeli İbrahim YILMAZ'ın kayınvalidesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.
21.06.2019
 
Fatih Sultan DEMİR , Öğretim Görevlisi olarak atandı.
İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Türk İslam Sanatları Tarihi Anabilim Dalına Fatih Sultan DEMİR, Öğretim Görevlisi olarak atanmıştır. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.
21.06.2019
 
Tebrik Mesajı : Öğr. Gör. Zaid AL-BADAREN
Fakültemiz Öğretim Görevlisi Zaid AL-BADAREN, Yüksek Lisans çalışmasını tamamlayarak "Bilim Uzmanı" unvanını aldı. Trabzon Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi câmiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
16.06.2019
 
Taziye Mesajı : İbrahim YILMAZ
Fakültemiz idari personeli İbrahim YILMAZ'ın ablası vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.
10.06.2019
 
Tebrik Mesajı : Ali ÇELİK
Fakültemiz personellerinden Ali ÇELİK'in erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Personelimize göz aydınlığı, bebeğine de hayırlı, bereketli, uzun ömürler dileriz.
31.05.2019
 
Muzaffer AYVAZ , Dr. Öğretim Üyesi olarak atandı.
Fakültemiz Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü İslam Felsefesi Anabilim Dalına Muzaffer AYVAZ, Dr. Öğretim Üyesi olarak atanmıştır. Trabzon Üniversitesi İlahiyat Fakültesi camiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik eder, yeni görevinde başarılar dileriz.
19.04.2019
 
Taziye Mesajı : Dr. Öğr. Üyesi Kamran ABDULLAYEV
Fakültemiz Dr. Öğr. Üyesi Kamran ABDULLAYEV'in babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, hocamıza ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
19.04.2019
 
Tebrik Mesajı : Öğr. Gör. Nur Kübra DEMİRCİ
Fakültemiz Öğretim Görevlisi Nur Kübra DEMİRCİ, Yüksek Lisans çalışmasını tamamlayarak "Bilim Uzmanı" unvanını aldı. Trabzon Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi câmiası olarak bu değerli meslektaşımızı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
21.03.2019
 
Tebrik Mesajı : Öğr. Gör. Ahmet Cevdet KARACA
Fakültemiz Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Ahmet Cevdet KARACA'nın erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Hocamıza göz aydınlığı, bebeğine de hayırlı, bereketli, uzun ömürler dileriz.
11.03.2019
 
Taziye Mesajı : Öğr. Gör. Ahmad Abed Alqader Al-Rafaya
Fakültemiz Öğr. Gör. Ahmad Abed Alqader Al-Rafaya'nın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, hocamıza ve yakınlarına başsağlığı dileriz.